Ogłoszenia

Radość / Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem

Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem

21 lutego 2024

Drodzy Rodzice…

Dobro i bezpieczeństwo dzieci w PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM RADOŚĆ w OSTRÓDZIE są priorytetem wszelkich działań podejmowanych przez pracowników Przedszkola na rzecz dzieci. Pracownik Przedszkola traktuje dziecko z szacunkiem oraz uwzględnia jego potrzeby. Realizując zadania Przedszkola, działa w ramach obowiązującego prawa, obowiązujących w nim przepisów wewnętrznych oraz w ramach posiadanych kompetencji. Niedopuszczalne jest, by pracownik Przedszkola stosował wobec dziecka jakiekolwiek formy przemocy.

Niniejszy system ochrony dzieci przed krzywdzeniem określa procedury interwencji, działania profilaktyczne, edukacyjne, zasady zapobiegania krzywdzeniu dzieci, a w sytuacji gdy do krzywdzenia doszło – określa zasady zmniejszenia rozmiaru jego skutków poprzez prawidłową i efektywną pomoc dziecku oraz wskazuje odpowiedzialność osób zatrudnionych w Przedszkolu za bezpieczeństwo dzieci do niego uczęszczających.

Poniżej publikujemy Standardy Ochrony Małoletnich. Prosimy o zapoznanie się z opracowanymi procedurami, które mają zapewnić dzieciom ochronę przed krzywdzeniem.

Pliki do pobrania:

  1. Standardy Ochrony Małoletnich w Przedszkolu poprawiona wersja.doc (pobierz)
  2. Zał. 2 Zasady bezpiecznych relacji personel - dziecko oraz dziecko - dziecko.doc (pobierz)
  3. Zał. 3 Wzór - karta interwencji.doc (pobierz)
  4. Zał. 4 Zasady ochrony wizerunku małoletniego i danych osobowych dzieci.doc (pobierz)

Udostępnij dalej:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze Standardami Ochrony Małoletnich

Pozostałe ogłoszenia

Najbliższe imprezy

O nas
Poznaj nasze przedszkole

Nasze przedszkole istnieje 43 lata. W roku 2005 zostało przekształcone w placówkę niepubliczną i otrzymało nazwę „Radość”

W „Radości” dzieci rozwijają umiejętności i zdolności realizując cele i zadania zgodnie z Nową Podstawą Programową. Nauczyciele pracują na bazie Programu Wychowania Przedszkolnego – wydawnictwa MAC Edukacja.

Sprawdź więcej

Rekrutacja
Dołącz do nas

Jeżeli chciałbyś drogi rodzicu aby Twoje dziecko miało możliwość uczęszczać do naszej placówki musisz złożyć do nas poniższe podanie:

Karta zgłoszeniowa.doc (pobierz)
Klauzula informacyjna.doc (pobierz)

w nieprzekraczalnym terminie,
od 2 kwietnia 2024 do 26 kwietnia 2024 roku.

Ilość miejsc jest ograniczona!

Sprawdź więcej