budynek przedszkola

Przedszkole pragnie kierować się ogólnie pojętym dobrem dziecka, wiedzą o jego rozwoju, potrzebach i możliwościach, poszanowaniem praw dzieci, rodziców oraz pracowników, dostarczaniem właściwych wzorców zachowań.

Naszym celem jest stworzenie przyjaznego, stymulującego i bezpiecznego środowiska dla wszystkich dzieci, zapewnienie przyjaznej atmosfery dla ich rozwoju oraz dobrej współpracy w placówce, wspieranie rodziców swoją wiedzą w procesie wychowania dzieci:

• przywiązujemy bardzo dużą wagę do współpracy z rodzicami,
  • prowadzimy zajęcia adaptacyjne dla dzieci przekraczających po raz 1-szy próg przedszkolny (przyjmujemy dzieci od 2,5 roku życia),
  • zapewniamy odpoczynek południowy (tzw. leżakowanie) tylko na wyraźne życzenie rodziców w grupie 3 i 4-latków,
  • wydajemy co miesiąc gazetkę dla rodziców dzieci starszych grup - "Czego uczymy".

Organizacja pracy w przedszkolu:

1. Przedszkole jest czynne w godzinach - 6:00 - 16:15
  2. Dzieci przyjmowane są do przedszkola do grup zbliżonych wiekowo:
    • Biedronki - dzieci najmłodsze
    • Pszczoły - czterolatki
    • Żabki - dzieci 4-5 letnie
    • Motyle - pięciolatki
    • Zuchy - najstarsze
  3. Rozkład posiłków w ciągu dnia:
    •  8:00 -  8:15 śniadanie,
    • 11:00 - 11:15 - drugie śniadanie,
    • 13:30 - 14:00 - obiad
  4. Odpoczynek południowy organizowany jest na życzenie rodziców zawarte w karcie zgłoszenia do przedszkola dla dzieci 3 - 4 letnich, pozostałe dzieci odpoczywają na karimatach.

Nasza Baza

• Przedszkole z wieloletnią tradycją jest budynkiem parterowym, dzięki czemu dziecko ma zapewnione pełne bezpieczeństwo;
  • położenie z dala od zgiełku i hałasu w otoczeniu zieleni;
  • 4 działki przedszkolne (oddzielnie dla każdej grupy wiekowej) dają możliwość częstego przebywania na powietrzu;
  • 4 przestronne, słoneczne sale sąsiadujące bezpośrednio z łazienkami dają komfort bezpiecznej zabawy i dobrego samopoczucia,
  • stale doposażane w nowoczesne zabawki, sprzęt sportowy i pomoce dydaktyczne,
  • posiadające urządzenia ułatwiające pracę nauczycieli i kontakt z otoczeniem (ksero, fax. komputery dla nauczycieli i dyrektora, z dostępem do internetu),
  • kuchnia, z zapleczem magazynowym, zapewniająca, zgodnie z zasadami dietetyków, bardzo smaczne i urozmaicone, całodzienne wyżywienie dziecka.

Dyrekcja Przedszkola